Workato ile tanışın!

Workato ile tanışın!

Workato ile tanışın!

 

Günümüzdeki modern işletmeler, hem şirket içi hem de bulut tabanlı uygulamalar dahil olmak üzere 1000'den fazla farklı araç kullanıyor. Satış faaliyetleriniz için Salesforce, günlük projelerinizi yönetmek için monday.com, muhasebe işlerinizi yönetmek için NetSuite gibi araçların yanı sıra müşterilerinizin kullandığı sayısız uygulama bulunuyor. Bu, verilerinizin çok sayıda kanala dağıldığı anlamına geliyor. Bu nedenle, sistemler arasında verileri yeniden girmek için fazladan zaman harcamanız gerekiyor.

 

Satış ekibiniz SalesForce'da yeni bir anlaşmayı kapattığında, ekibiniz hemen işe koyulabilse harika olmaz mıydı? Bu sayede verileri yeniden girmek için zaman harcanmazdı ve hata yapılmadan süreçler başlayabilirdi. İşte Workato'nun devreye girdiği yer burasıdır.

 

Workato, 21.000'den fazla kuruluş tarafından benimsenen bir iPaaS lideridir ve daha iyi bir müşteri deneyimi, kurumsal entegrasyon ve süreç otomasyonu sunan akıllı otomasyon için tek entegrasyon platformudur. iPaaS, Hizmet olarak Entegrasyon Platformu (Integration Platform as a Service) anlamına gelir ve kurum içi ve bulut tabanlı süreçlerin, hizmetlerin, uygulamaların ve verilerin herhangi bir kombinasyonunu bireysel veya birden fazla kuruluşta birbirine bağlayan entegrasyon akışlarının geliştirilmesini, yürütülmesini ve yönetilmesini sağlayan bulut hizmetleridir.

 

Workato; Salesforce, Slack, Zendesk, NetSuite ve Zoom dahil olmak üzere 200'den fazla iş uygulaması entegrasyonu sağlar. Ayrıca, Workato'nun güvenli entegrasyon hizmetleri, karmaşık iş mantığını, çok adımlı iş akışlarını ve koşullu eylemleri de yönetebilir. Kullanıcılar tüm bunları herhangi bir komut dosyası üretmeden, aylar veya haftalar yerine günler veya saatler içinde başarabilirler.

 

Workato Otomasyonları nasıl çalışır?

Workato, tariflerle alternatif bir entegrasyon yaklaşımı benimser. Bir "tarif", entegrasyonunun ne yapması gerektiğini size adım adım sunmak için oluşturulan kullanıcı dostu arayüzdür. Her tarif, entegrasyon otomasyonunuzun 'ne zaman' başlayacağını belirleyen bir "tetikleyici" ile başlar. Tetikleyici, takvimdeki bir tarihten yapılan bir göreve kadar her şey olabilir. Her tetikleyicinin bir veya birden fazla "eylemi" olabilir - bu eylemler belirlediğiniz tetikleyici gerçekleştiğinde yapılır.

 

Diyelim ki Salesforce'da bir anlaşma kapandığında monday.com'da yeni bir proje oluşturmak ve ekip üyelerinizi bilgilendirmek istiyorsunuz. Bu durumda "bir anlaşmanın kapanması" tetikleyiciniz olur ve "yeni bir monday.com projesi oluşturmak" ve "ekibe Slack'i bildirim yollamak" eylemleriniz olacaktır. Workato, eylemleri gerçekleştirmekten daha fazlasını sunar. İlk olarak Salesforce'da gerçekleşen anlaşmaya bağlı tüm dosyaları indirir ve ardından tüm bu dosyalarla birlikte monday.com'da yeni bir proje oluşturur. Son olarak, Slack kanalınıza bir mesajla yeni bir projenin oluşturulduğu konusunda herkesi uyarır ve kolayca görev ataması yapabilmeniz için link de ekler. Workato otomasyonu sayesinde, birden fazla görevi tek seferde yapabilirsiniz.

 

Workato hangi özelliklere sahiptir?

Yapay Zeka Robotları

Workato, Slack ve MS ekibi için özel olarak tasarlanmış iş robotlarına sahiptir. Tek bir kod satırı yazmadan iş uygulamalarınızdan güvenli bir şekilde ayrıntıları çeken ve eylem başlatan özelleştirilmiş bir bot yapılandırmanıza olanak tanır.

 

Slack platformu robotu, onay iş akışlarını düzenleyebilir, botları, araçları ve kişileri şeffaf bir iş akışında otomatik olarak bağlayabilir, satış ilerlemenizi görsel olarak izleyebilir, ardından uygulamalar arasında geçiş yapmak yerine potansiyel müşteriler, hesaplar, fırsatlar gibi bilgileri hızla alabilir ve boşta aksiyonlar alabilir.

 

MS Office robotu, müşterinizin 360 derecelik bir görünümünü elde etmek için bilgi parçalarını düzenleyebilir, ilerleme takibi için otomatik çizelgeler sağlayabilir, belirlediğiniz kurallara uyacak şekilde özelleştirilmiş tarifler oluşturabilir veya kendi ihtiyaçlarınıza uyum sağlayacak komutlar oluşturabilir. Yapay zeka robotu, aradığınız bilgiyi proaktif olarak sunar ve bu bağlamda hareket etmek için sonraki adımları önerir. 

Hızlı Veri Akışı

Workato, CRM ve RPA uygulamaları dahil olmak üzere mevcut uygulamalarınızla dakikalar içinde kolayca bağlantı kurmanıza olanak tanır. Ek olarak, ekibizin temel entegrasyonlar oluşturmasını ve veri akışlarını doğrulamasını sağlar.

 

Güçlü Bağlayıcılar

Workato; veri tabanları, şirket içi uygulamalar ve bulut uygulamaları, iletişim protokolleri, ERP'ler, dosya aktarımı ve bulut depolama uygulamaları, olay akışları ve yapay zeka platformları için önceden oluşturulmuş 600'den fazla bağlayıcıyla donatılmıştır.

 

 

Ayrıca, bağımsız yazılım satıcıları ve iş ortakları, adaptör geliştirme kitiyle kendi özel bağlayıcılarını oluşturabilir.

 

Bağlayıcıların desteklenen işlevleri şunlardır:

  • Yerleşik Optimizasyon - Büyük miktarda veri ile çalışırken, bağlayıcılar imleçlerle kaynak tüketimini optimize eder - verileri toplu olarak şeffaf bir şekilde işler.

  • Güvenli Bağlantı – Dosyalar, ERP, veri tabanları ve özel uygulamalarla şirket içi entegrasyon için güvenlik aracısı olarak hizmet eder.

  • HTTP aracılığıyla uzayabilirlik – HTTP bağlayıcıları kullanarak 3. taraf API'lerle bağlantı kurulmasına olanak tanır.

İş Akışı Yönetimi

Birden çok uygulama arasında veri senkronizasyonu için temel entegrasyona ek olarak, Workato iş süreçlerini haritalayan iş akışlarını otomatikleştirmenize olanak tanır. Çekici özelliklerinden biri, genellikle uzun süren süreçleri içeren ve tamamlanması için manuel girdiler talep eden karmaşık iş süreçlerini otomatikleştirme yeteneğidir.

Kullanıma Hazır Tarifler

Workato platformu 225.000'den fazla topluluk tarifiyle birlikte gelir ve yeni çalışan işe alımı, müşteri başarısı vb. gibi popüler iş akışlarını ele alır. ServiceNow, Workday ve Salesforce topluluktaki popüler uygulamalardan bazılarıdır. Sıfırdan başlamak yerine, tarifi topluluktan kopyalayabilir ve dakikalar içinde özelleştirebilirsiniz. İşbirliğine dayalı topluluğun gücü, mevcut tarifler üzerinde değişiklik yapmayı kolaylaştırır.

 

Akıllı Otomasyonlar

Workato'daki RecipeIQ, entegrasyon ve otomasyon oluşturmanıza yardımcı olmak için makine öğrenimi algoritmasını içerir. Ayrıca, akıllı iş akışları sağlamak için Salesforce Einstein ve IBM Watson gibi yapay zeka destekli hizmetleri birleştirir. Yapay zeka platformlarıyla bu tür entegrasyonlar, akıllı müşteri hizmetleri, dijital müşteri yolculukları ve daha fazlası gibi mevcut iş süreçlerinizi yeniden tasarlamanızı sağlar.

 

 

Workato, şirket içi ve bulut tabanlı uygulamalar dahil olmak üzere uygulamaları entegre etmek için kodsuz bir yol oluşturmanıza izin vererek, sistemlerin birbirleriyle işbirliği yapmasını sağlamak için size hızlı ve basit bir yol sağlar. Workato, iş akışınızı otomatikleştirir ve üretkenliği artırır. Workato’yu daha iyi tanımak için bu videoya göz atabilirsiniz!

 

Workato’yu hemen ücretsiz deneyebilirsiniz!

Book Your Place At The Event

Register!